wtorek, 8 listopada 2016

4 obowiązkowe kroki codziennej pielęgnacji twarzy

Codziennie spotykam kobiety, które chcą coś poprawić lub zmienić w wyglądzie swojej skóry. Przychodzą do mnie z konkretnym problemem lub po prostu czują, że z biegiem lat ich cera nie wygląda już tak jak kiedyś. Szukają magicznego kremu, cudownego zabiegu, odpowiedniego dla siebie rytuału, który z ich problemami poradzi sobie od razu. Tak jak za dotknięciem magicznej różdżki. 
Tak niestety się nie da. Nad pięknym wyglądem skóry musimy codziennie i regularnie pracować. Warto przyjść do gabinetu, żeby dowiedzieć się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy, co musisz zmienić w pielęgnacji oraz jaki plan zabiegów gwarantuje Ci sukces. Bo połowa sukcesu to codzienna odpowiednia pielęgnacja rano i wieczorem a połowa odpowiedni rytuał regenerujący, odżywczy albo przeciwzmarszczkowy wykonany profesjonalnie w gabinecie co 4-6 tygodni.




Dzisiaj przybliżę trochę temat codziennej pielęgnacji. Oto 4 kroki, które sprawią, że twoja skóra będzie lepiej wyglądać.

1. OCZYSZCZANIE



Bardzo ważny krok w pielęgnacji. Pozbądź się ze swojej łazienki mydeł antybakteryjnych, chusteczek oczyszczających, żeli peelingujących. Zapomnij o używaniu (o zgrozo!) mydła do rąk lub kostki myjącej, nawet jeżeli producent na opakowaniu napisał, że można używać do twarzy. Zaufaj mi, mydło do rąk używaj tylko do rąk. Tak samo jak balsamu do ciała używasz tylko do ciała i nie nakładasz go też na twarz. Używaj więc łagodnego żelu. Tym sposobem usuniesz z twarzy to, co nagromadziło się na niej przez noc lub w ciągu dnia i przygotujesz ją do dalszych etapów. Postaraj się nałożyć żel na wilgotne dłonie, wytworzyć delikatną pianę i następnie kolistymi ruchami dokładnie oczyścić skórę. Zmyj letnią wodą.

2. TONIZACJA 



Najczęściej pomijany etap domowej pielęgnacji. Nie daj się zwieść produktom 3 w 1, lub zapewnieniom producentów, że przy używaniu płynu micelarnego ten krok można ominąć. Dzięki tonikowi przywrócisz skórze neutralne pH, zamkniesz pory skórne, usuniesz z powierzchni skóry chlor, kamień i inne minerały pozostałe po wodzie z kranu. Wilgotna skóra lepiej wchłonie krem, który za chwilę będziesz aplikować. Wybierz tonik bez alkoholu (w ulotce lub na opakowaniu nie mogą się znajdować – denatured alcohol, ethanol, isopropyl alkohol). Przetrzyj cerę nasączonym wacikiem.

3. KREM POD OCZY



Skóra pod oczami jest inna. Jest pozbawiona gruczołów łojowych więc brak jej naturalnej ochrony. Przez to szybciej się starzeje, łatwiej odwadnia, jest bardziej narażona na szkodliwe działanie środowiska. Zadbaj o tą sferę używając odpowiedniego kosmetyku. Ja osobiście lubię lekkie kremy pod oczy lub takie w formie żelu – szybko się wchłaniają. Polecam trzymać ten kosmetyk w lodówce, dzięki temu prostemu sposobowi, pozbędziesz się opuchlizny i strefa pod oczami pięknie się napnie. Nakładaj produkt zawsze serdecznym palcem od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego oraz pod łukiem brwiowym (nigdy zbyt blisko powieki – zachowaj min 1 cm odstępu).

4. KREM DO TWARZY 



Powinien być indywidualnie i profesjonalnie dobrany. Uważam również, że powinnaś używać innego kremu w lato i innego w zimę. Najwygodniej będzie, jeżeli krem zaaplikujesz na palec dłoni, zrobisz kilka kropek na twarzy (czoło, nos, policzki, broda oraz szyja), a następnie delikatnie wmasujesz w skórę. Zrób to zaczynając od szyi a kończąc na czole. Wykonuj ruchy w górę i na zewnątrz.

Pamiętaj, że wieczorna pielęgnacja ma krok ”0” czyli demakijaż. Wykonaj go za pomocą dwufazowego płynu. On poradzi sobie z każdym, nawet wodoodpornym makijażem. Tak prosta reguła zastosowana rano i wieczorem każdego dnia zajmie ci tylko 3 minuty, a sprawi, że już po kilku dniach odczujesz różnicę. Odpowiednio pielęgnowana skóra jest dobrze nawilżona oraz zabezpieczona przed szkodliwym działaniem środowiska.

W moim gabinecie możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, aby profesjonalnie dobrać produkty do domowej pielęgnacji i zaplanować odpowiedni zabieg. Zachęcam Cię też do tego, abyś zabrała ze sobą swoje kosmetyki, które używasz teraz. Chętnie sprawdzę, czy ich skład jest dobry. Czy faktycznie zlikwiduje twój problem lub sprawi, że skóra otrzyma wszystko czego jej potrzeba.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz